На 6 или на 66, възрастта не е от значение, когато става въпрос за любима песен. А песента е емблематичната за поколения „Дъга“ („Моля, кажете не на шега…“). Можеш да я изтананикаш ей така, на шега, без да се замислиш кой е авторът или композиторът. А повод да се върнем назад във времето на нашето детство е премиерата на поредната книга на поета Драгомир Шопов – „Пеперуда с колело“. Да припомним, че Драгомир Шопов е авторът на текста на стихотворението „Дъга“ и заедно с композитора Виктор Чучков са създатели на популярната детска песен, която през 1984 г. печели голямата награда „Златна звезда“ на фестивала за детски песни в Болоня (Италия).
„Пеперуда с колело“ е една ювелирна творба благодарение не само на безспорния талант на автора, но и на илюстратора Маглена Константинова. Малката книжка грее с неповторими багри и рисунки, които стигат до детските умове и сърца директно. За появата на стихосбирката свой дял имат издателят – Фондация „Устойчиво развитие за България“ с председател Станка Шопова, която е и неин редактор, както и предпечатът на РА ТОП 1 в лицето на Параскева Янчева.
Представянето на „Пеперуда с колело“ бе осъществено с участието на най-малките талантливи български деца от Националния дворец на децата – детска вокална група „Сладки пуканки“, куклен театър „Зорница“ и балетно студио „Макове“. Скъпи гости бяха: авторът Драгомир Шопов, художникът-илюстратор Маглена Константинова, литературният критик акад. Благовеста Касабова, поетите Петя Цолова и Лъчезар Еленков, представители на Фондация „Устойчиво развитие за България“, учители и деца от 136 столично училище. Топли думи към участници и гости на тържеството отправи Христо Ганов, главен секретар на Съюза на българските писатели. На сцената в едно хармонично цяло звучаха звънливите детски гласчета с талантливата поезия на Драгомир Шопов.
Премиерата на новата детска стихосбирка е в рамките на организираната от МОН Национална седмица на четенето (7–12 декември 2015 г.).
Георги Н. Николов Трудно ще бъда опроверган, ако споделя, че живеем във време на духовно крушение. Достойнството на литературните класици се оказва „вехто , или пък „партийно . Зад песните им, според шепа скудоумци, надничат антидемократични идеи за право на хляб и лично достойнство.