БИБЛИОТЕКА И УЧИЛИЩЕ В КЮСТЕНДИЛ ПОЛУЧИХА ДАРЕНИЕ ОТ КНИГИ

 

В Кюстендил Регионалната библиотека „Емануил Попдимитров“ и Основното училище „Проф. Марин Дринов“ получиха дарение от книги. Церемонията се състоя в зала „Недко Каблешков“ на Художествената галерия „Владимир Димитров – Майстора“ в града. Дарението включва многотомни издания на Иван Вазов, Димитър Талев, Петко Славейков, издания от поредицата „Дълг и чест“, каза по време на церемонията Иван Гранитски от издателство „Захарий Стоянов“. Той посочи, че дарението е поредно и е благодарение на неуморната, неизтощима патриотична и родолюбива енергия на Бойко Недялков – изпълнителен директор на „Торготерм“ АД. На церемонията присъстваха проф. Ивайло Мирчев, председателят на Съюза на българските писатели Боян Ангелов и поетът Венко Евтимов. Директорът на Основно училище „Проф. Марин Дринов“ Божидар Попов каза, че с дарените книги училището ще обогати своята библиотека, която, за да бъде по-достъпна, е разположена по коридорите на училището. Попов посочи, че това не е първото дарение, което училището получава. Директорът на Регионалната библиотека „Емануил Попдимитров“ София Пейчева посочи, че благодарение на дарителските жестове на издателство „Захарий Стоянов“ и на Бойко Недялков във фондовете на библиотеката постъпват ценни издания на българската класика. Пейчева поясни, че първото такова дарение е направено през 2013 г. и оттогава, винаги в навечерието на 24 май, то се повтаря, като в отделни години даренията са по няколко.

 

Ярослав Ставрев,

                                                                     кореспондент на БТА